• Cancel
    Filter
Filter

Test Auction

SANATLA PAYLAŞ

“1 Çocuk 1 Bilgisayar Kampanyası`

Açı Lisesi – GLOBAL CHARITY (2021)

 

Pandemi süreci ile birlikte çevrimiçi eğitim ile ortaya çıkan “eğitimde eşitsizlik” sorunu bugün en önemli küresel sorunlardan biridir.

 

Salgın, eğitim hakkına ulaşımı güçleştirmiştir. Özellikle düşük gelirli ve yoksul ailelerin çocukları normal koşullarda bile eğitim olanaklarından yeterince yararlanamazken, uzaktan eğitim ile birlikte her çocuğun ulaşabileceği bilgisayar, internet gibi teknolojik araçlarının olmaması, çocukların eğitim sisteminden dışlanmalarına yol açmıştır. 

 

Açı Lisesi- GLOBAL CHARITY öğrencileri eğitim hakkının her çocuğun eşit bir şekilde faydalanması gereken temel bir hak olduğu bilinciyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) yürüttüğü “1 Çocuk – 1 Bilgisayar” Kampanyasına kendilerine özgü bir yolla destek veriyor ve sizi de bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorlar.

 

Ben Ne Yapabilirim?

Sanatınızla paylaşabilirsiniz!

Sanat ile amatör ya da profesyonel anlamda ilgilenen herkes, eserlerinden birini kampanyamıza bağışlayabilir. Bağışladıkları eserler “Sanatla Paylaş: 1 Çocuk 1 Bilgisayar` kataloğuna dahil edilecek ve ÇYDD’nin kuruluş yıl dönümü kutlama etkinliğinde; Portakal Sanat ve Kültür Evi’nin işbirliği ile organize edilecek müzayedede satışa sunulacaktı.r.

 

“SANATLA PAYLAŞ“ Bağış Müzayedesi Nasıl Gerçekleşecek?

Açı Lisesi öğrencileri, mezunları ve sanatla amatör ya da profesyonel anlamda ilgilenen velilerinin yanı sıra ÇYDD’nin de desteğiyle ulaştığımız duyarlı ve destek sağlamak isteyen sanatçılarımızın da eserlerinin yer alacağı bu bağış müzayedesinde “Genç” ve “Profesyonel” Kategorileri başlığı altında 2 oturum yapılacak. Müzayede Portakal Sanat ve Kültür Evi’nin desteği ve işbirliği ile gerçekleşecek.

 

Bağışlanan tüm eserler Sarıyer Açı Okulu çatısı altında güvenle saklanacak, fotoğraflanacak, katalog haline getirilecek ve müzayede öncesi bir “online sergi” platformunda sunulacak. Eserlerin dağıtımı yine Sarıyer yerleşkesinden gerçekleştirilecek ve satışı gerçekleşmeyen eserler eser sahiplerine iade edilecek.

 

Elde edilen bütün gelir; ÇYDD’nin “1 Çocuk, 1 Bilgisayar Kampanyası”na bağışlanacak ve ÇYDD tarafından alınacak bilgisayarlar ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacaktır.

 

GLOBAL CHARITY kimdir?

GLOBAL CHARITY, Açı Lisesi’nin ALE (Açı Learning Experiences) biriminin altında bulunan 16 Sosyal Sorumluluk projesinden biridir ve dünyada yaşanan, insan hakları ihlalleri ve ekonomik koşulların sebebiyet verdiği uluslararası sorunlar üzerine araştırmalar yapar, tartışmalar düzenler ve projeler üretir. Güncel dünya olayları ve küresel sorunlar ile ilgili akranlarında farkındalık yaratma hedefiyle çalışır.  “Sanatla Paylaş” kampanyasının fikri, geliştirilmesi, yürütülmesi kısacası tüm organizasyonu yaşları 13 ila 17 arasında değişen Global Charity üyesi liseli gençler tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Projemize destek olmak isterseniz iletişim için: global.charity@acischools.k12.tr

 

 

 

Açı Lisesi

 

GLOBAL CHARITY Proje Grubu Öğrencileri